Bugun...Erzincan'da Yeni Proje ile Yılda 2 Milyon 200 Bin TL Para Girişi Sağlanacak

Erzincan da daha önce ıslah 1 , 2 , ve 3 paket proje ile uygulanan “Halk Elinde Hayvan Islahı” ülkesel projesine, Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle 4. Paket de projeye eklendi.

facebook-paylas
Tarih: 01-01-2018 03:40

Erzincan'da Yeni Proje ile Yılda 2 Milyon 200 Bin TL Para Girişi Sağlanacak

Erzincan da daha önce ıslah 1, 2, ve 3 paket proje ile uygulanan "Halk Elinde Hayvan Islahı" ülkesel projesine, Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle 4. Paket de projeye eklendi.

 

 

Erzincan Tarım İl Müdürlüğü'nde Tarım İl Müdürü Murat Şahin ve Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kenan Doğan'ın imzalarıyla yürürlüğe giren ıslah 4 projesi, İliç ilçesinde ikamet eden 35 yetiştirici ile 6 bin dişi 300 erkek küçükbaş hayvan ile yürütülecek.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kenan Doğan; "Ülkemiz genelinde yürütülmekte olan halk elinde hayvan ıslahı ülkesel projesi 2011 yılında ilimizde savak akkaraman koyununun halk elinde ıslahını amaçlayarak merkez ve Üzümlü ilçemizde başlamıştır. Verim kayıtlarının düzenli tutulması ve görülen verim artışı ile 2012 yılında 6000 dişi 300 erkek hayvanla 2. Proje Tercan ve Çayırlı ilçelerimizde uygulanmaya başlamıştır. Verim artışlarının gözlenmesi ve hayvan potansiyelinin iyi olması sebebi ile 2016 yılında 3. Proje Kemah bölgesindeki yetiştiricilerimize dağıtılmıştır ve Nihayetinde şartların aynı şekilde olumlu ilerlemesi ile bu yılda 4. Projeyi 6000 dişi 300 erkek hayvanla Erzincan'ımıza kazandırmış bulunmaktayız. Bugün protokolünü imzaladığımız ıslah 4 projesi İliç bölgesinde 35 yetiştiriciye dağıtılmıştır.

 

İlimizde yürütülmekte olan bu projeler Şavak Akkaraman koyununda verim artışını ve Şavak Akkaraman koyununun ırk özellikleri bozulmadan gelecek nesillere aktarılması sağlamakla birlikte yetiştiricilerimize destekleme ödemesi ile de fayda sağlamaktadır.

Bu destekleme kapsamında Projelerimizin ilimize her 6 bin 300 hayvan için 550 Bin TL civarı toplamda 2 Milyon 200 Bin TL para girişi sağlamasını hedefliyoruz. Protokolünü imzaladığımız projenin ülkemiz hayvancılığına ve Erzincan'ımıza hayırlı olmasını diliyorum" dediEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ERZİNCAN Haberleri

HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI YUKARI